andik.cz menu
 
Galerie 1
  v přírodě
Galerie 2
  doma a na dvorku
Galerie 3
  při koupeli...
Galerie 4
  za mlada a s maminkou
Galerie 5
  Monty
Monty
  náš nový přírůstek
Rady
  pro začínající chovatele
Kočky útočí
  + fotogalerie
***Nové***
Galerie 6
  Monty - trochu nám povyrostl
 
Napište nám
 
A je to tady!

Kočky útočí...
Your professional partner
sponzor serveru

Slovo úvodem

  Na těchto stránkách si můžete přečíst něco o našem mazlíčkovi a podívat se na pár fotek. Jmenuje se Andreas Benoit Bohemia, ale my mu říkáme Andy.

  Narodil se 16.11.1997.Jeho maminka se jmenuje Zorett Grey CS a tatínek je Dandy Hvězda Ďáblic champ. ČR. Andy má velice pěkný rodokmen , sám ale žádné ohodnocení nemá . A to ze dvou důvodů: ten první je , že jako malé štěňátko přišel nešťastnou náhodou o ucho. Druhý je , že moc vyrostl.Váží 4,5 kg což je na jorkšíra hodně (limit je 3,2 kg). Bylo mi řečeno, že dostával moc jíst a proto tak vyrostl. Nevím co je na tom pravdy, nemám s tím žádné zkušenosti - je to můj první jorkšír. Ptala jsem se svého zvěrolékaře a ten mi řekl: „to není pravda, ten to má od pána boha“. Někteří lidé nad ním ohrnují nos. Nám to ale nevadí, pro nás je ten nejhezčí. Mě a mému manželovi nepřipadá velký; spíše nám připadají ty ostatní hodně malí.

  Andík je velmi temperamentní. Nejraději má dlouhé procházky lesem , kde sbírá klacky a chce je házet. V létě se rád koupe a běhá ve vodě. Nedokážu si ho představit s natáčkami , asi by z toho zešílel. Ze všeho nejraději má lidi a s každým je hned kamarád. Dokáže si každého získat svou milou povahou a tím, ze se pořád směje. Ještě jsem to u žádného psa neviděla. Pokaždé když někoho vítá , cení zoubky a vypadá to že se směje. Pak to ještě dělá když mu nadávám , směje se mi přímo do očí. Andíkovou největší kamarádkou je naše fenka německého ovčáka Arletka a naše 4 kočky, se kterými si velice dobře rozumí.

  Minulý rok se stal Andy tatínkem. Narodila se dvě krásná
štěňátka. Doufám, že svým novým majitelům budou dělat radost, jako dělá Andík nám.

  Ten, kdo hledá milého společníka, jorkšírského teriéra doporučuji. Měl by se ale, než si ho pořídí, nejdříve zamyslet, jestli bude mít dostatek času se mu věnovat. Toto plemeno je velice společenské a trpí, když je dlouho ponecháno o samotě. Dále vyžaduje zvýšenou péči o srst. Musí se častěji česat a koupat, než ostatní plemena. Ale o tom již bylo napsáno spousta odborných knih, které by si měl každý, kdo si chce toto plemeno pořídit, nejdříve přečíst.

Příjemné chvíle strávené na andik.cz Vám přeje Katka.